2009 m. balandžio 23 d., ketvirtadienis

akys

kaip atrodo akys žmogaus, kurio Hamletą ką tik pažiūrėjusių 700-ų žiūrovų salė ploja atsistojusi, stovėdama nugara į jį? arba kaip atrodo juokdario seimo nario Antano akys, kai jis vairuoja savo sukriošušį mersą darbuko, t.y. Seimo, link? arba drakulos Artūro, kai jis, apšviestas ryto saulės, moderniuoju super segway dideliu greičiu lekia Gedo pr. su vėjyje besidraikančiais paltuko skvernais?

man labiausiai patiko tos pirmosios akys.. netgi paveikė labiau nei spektaklis, o spektaklis man paliko stiprų stiprų įspūdį.. vat Hamletas keistas kūrinys.. atrodo, ir jau žinomas iki nukritimo, gal net banalu būtų žarstyti savo ale'išprusimą į kairę ir į dešinę, kaip ten žinau, šios dramos esmę, prasmę ir gyvenimo estetiką.. bet kaskart jį žiūrint visgi matai viską naujai, iš pat pradžių, kiekvieną žodį išgirstant lyg pirmą kart.. o režisieriaus vietoj būdama, turbūt jau vien į rankas paėmus šios dramos teksus, nugriūčiau ant žemės nuo visos atsakomybės ir kitokių ją lydinčių jausmų begalybės..

Rasa Samuolytė, vaidinusi spektaklyje, oj kaip keičiasi tik geryn ir geryn.. kodėl jai niekas neduoda suvaidinti Hamleto? ar yra kas kvietęs moterį suvaidinti šį vaidmenį? nes Koršunovo pasirinktas aktorius truputį, mano nuomone, neištempė šio reikalo iki pilno gerumo..

bet aš čia apie akis.. įsimylėjau tas pirmąsias akis.. noriu tokių akių.. pati, aišku, tokioj būsenoj ilgai nepavaikščiočiau.. turbūt žiauriai keistai atrodyčiau su tokiom akim pvz vaikščiodama kurią popietę su vaiku miesto gatvėmis.. ar gamindama pietus šeimynai.. bet tokių stiprių jausmų ir žvilgsnių labai labai noriu.. užsisuku voveriukų pūkuotom uodegom gyvenimo rate ir sukuosi..

eisiu šian bėgioti mūsų kaimuko vieškeliais, gal geresnių minčių į galvą šaus.. ir tos mano akys kitaip spindėti pradės..

Andrius tai sakė, kad labai pavydėtų režisieriaus vietoj būdamas, kad ateina čia visokie ir žiūri į jo kūrinį.. tai gal tos akys iš pavydo taip žaižaravo? ir kišenėj kokį revolverį jis laikė? gal jis vos tvėrė belaukdamas, kol visi išsinešdins iš salės?? vat niekad žmogus nežinai, kodėl tos akys atrodo būtent taip..

[foto: aišku, kad iš pulp fiction]

Komentarų nėra: